حضور رئیس و عضو هیأت عامل صندوق نوآوری وشکوفایی و معاونین به استان هرمزگان

به اشتراک بگذارید

یکهزار میلیارد ریال تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان هرمزگان مصوب شد

مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی رییس جمهور گفت: یکهزار میلیارد ریال تسهیلات برای شرکت‌های دانش‌بنیان هرمزگان مصوب کردیم که از طریق صندوق پژوهشی و فناوری استان به این شرکت‌ها ارائه می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری هرمزگان, محمدصادق خیاطیان  در حاشیه نشست با شرکت‌های دانش‌بنیان هرمزگان در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه زیست‌بوم نوآوری و دانش‌بنیان استان هرمزگان به یک سستم بالغی تبدیل شده است، افزود: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در استان هرمزگان مشغول فعالیت هستند که پارک علم و فناوری میزبان ۵۰ درصد این شرکت‌ها بوده و ظرفیت خوبی را ایجاد کرده است.

 

وی بیان کرد: ماموریت ما در صندوق نوآوری و شکوفایی، حمایت و تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان است که هم در سفر سال گذشته و هم امسال، هیات صندوق عدد خوبی برای شرکت‌ها درنظر گرفته است و در چند سال اخیر بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال انواع خدمات به این شرکت‌ها در استان هرمزگان ارائه کردیم.

 

مدیرعامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه نیروی انسانی بسیار خوب و توانمندی در استان هرمزگان هستند، اظهار کرد: وجود فعالان اقتصادی، شرکت‌های بزرگ اقتصادی و همچنین زیرساخت‌ها و فضای بسیار خوب اقتصادی که در استان هرمزگان حاکم است، این‌ها زمینه حضور شرکت‌های دانش بنیان و به‌ویژه حمایت از بازار این شرکت‌ها را فراهم کرده است.

 

خیاطیان ادامه داد: صندوق پژوهش و فناوری هرمزگان نیز صندوق فعالی است و مشغول حمایت از مجموعه فناور و دانش بنیان ‌ای استان هستند و امیدواریم این سفر اسباب حمایت بیشتر و ویژه‌تری از شرکت‌های مستقر در این استان باشد.

 

مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری هرمزگان نیز ضمن قدردانی از حضور رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در بین دانش بنیان‌های استان گفت: حضور ایشان برکات خوبی برای استان داشت و ما موفق به اخذ یکسری خط اعتباری و تسهیلات مصوب (به میزان یکهزار میلیارد ریال) برای شرکت‌های دانش بنیان استان شدیم.

 

فتی نیز با اشاره به اینکه همه شرکت‌های دانش بنیان استان هرمزگان به نوعی توانستند از این تسهیلات مصوب بهره‌مند شوند، افزود: مقرر شد صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان، افزایش سرمایه داشته باشد که این موضوع نیز در این سفر تسهیل شد.

 

وی تصریح کرد: صندوق موفق به اخذ خط اعتباری جهت تخصیص به شرکتهای فناورو خلاق مستقر در پارک علم وفناوری و مراکز رشد استان از صندوق نواوری و شکوفایی گردیده است..

 

این مقام مسئول در ادامه بیان داشت: شرکت های دانش بنیان یکی از راه های ایجاد مناطق توسعه یافته می باشد.

 

وی ادامه داد: با توجه به مهاجر پذیر بودن هرمزگان امید داریم از این ظرفیت برای جذب نخبگان و شرکت های دانش بنیان در راستای توسعه علمی و فناوری استان بهره برداری نماییم.

 

نصیری با اشاره به نقش مثبت استانداری هرمزگان و برخی صنایع در پیشبرد اهداف پیش بینی شده بیان کرد: امیدواریم با اجرای قانون جهش تولید دانش بنیان بخش زیادی از توانمندی های جوانان هرمزگانی و نخبگان ایران اسلامی را مورد استفاده قرار دهیم.

 

گفتنی است در پایان این سفر با حضور استاندار هرمزگان اعضای ستاد اقتصاد دانش بنیان استان پیشنهادات نخبگان استان مورد بررسی قرار گرفت و مصوباتی نیز داشت. همچنین به نمایندگی از شرکت های دانش بنیان به دو شرکت دانش بنیان تسهیلات ارائه گردید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب بیشتر